Kényszerhitel

A kényszerhitel az az összeg, amelyet a bank úgy terhel be a bankszámládon, hogy nincs rajta fedezet annak kifizetésére. Az nem kényszerhitel, ha van hitelkereted és azt terheli meg a bank. De az már kényszerhitel, ha a hitelkereted szélét elérted és azt túllépted.

Kényszerhitelt okozhat banki díj, költség vagy jutalék, ha arra már nincs fedezet a bankszámládon. De ilyen lehet hatósági inkasszó is, szintén akkor, ha nincs a számládon fedezet rá. Ritka esetben, ha az elfogadóhely nincs összekötve a bankkal elektronikusan és a bankkártya elfogadása papíron történik, olyan is előfordulhat, hogy egy ilyen terhelés mélyebbre viszi a számlaegyenlegedet, mint a rajta lévő pénz összege, vagy a hitelkereted alja.

A kényszerhitelt a bank ugyanúgy jogosult behajtani rajtad, mint bármilyen más tartozást. Addig, amíg a kényszerhitel fennáll, nem tudod megszüntetni sem a bankszámládat és az akár végrehajthatóvá is válik.

Bármilyen befizetés, vagy egyéb jóváírás a bankszámlára ilyenkor először a kényszerhitelt szünteti meg.

A kényszerhitelre a bank nagyon magas napi kamatozást számít fel, nem ritka az évi 40 százalék körüli kényszerhitelkamat. Ne feledd, hogy kényszerhiteled akkor is kialakulhat, ha nincs hitelkereted a banknál.

Mobil Aktív Plusz számlacsomag
  • 35 000 Ft jóváírás online számlanyitás esetén
  • korlátlanul ingyenes belföldi átutalás mobilalkalmazással
  • havidíj-mentes elektronikus szolgáltatások
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Digitális jegybankpénz programkódja
    Bankszámla

    Digitális jegybankpénz – megszűnhet a forint bankjegy?

    A digitális jegybankpénz most már érezhetően szárba szökkent a világban. Európában az elsők között vagyunk a digitális jegybankpénz bevezetésében, hiszen nálunk már folyik a pilotja. Miért jó ez neked és mire érdemes figyelned ezzel kapcsolatban? Erről szól ez az útmutató.

    frissítve: 2024. április 23.
  • Több hitelkártya van egymásra téve
    Bankszámla

    Hitelkártya: így hozd ki belőle a legtöbbet 2024-ben

    A bankok olyan kártyákat bocsátanak ki hitelkártyaként, amelyeket ugyanúgy használhatsz, mint a betéti kártyákat, melyek a folyószámládhoz kapcsolódnak. A kamatozásban viszont másként működnek, továbbá extra kedvezményeket kínálnak a betéti kártyákhoz képest. Ha szeretnél sokat spórolni, tarts velünk, megmutatjuk, hogy a hitelkártya tudatos használatával hogyan teheted ezt meg hónapról hónapra!

    frissítve: 2024. március 4.
  • Egy nő nézi az óráján az átutalás idejét
    Bankszámla

    Mindig azonnal megérkezik a pénzem, ha most utalják?

    A rövid válasz az, hogy nem. A magyar átutalási rendszer jelenleg egy átmeneti állapotban van. Egyes tranzakciók bizonyos összeg alatt azonnal teljesülnek, míg más tranzakciókra akár napokat is várni kell, összegtől függetlenül. Bemutatjuk, hogy mikor ér át azonnal a pénz és azt is, hogy mikor kell napokat várnod rá. Tippeket is adunk, hogy tudod kikerülni a rendszert, hogy azonnal megkaphasd a pénzed. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. március 30.